Hultova cena

Kdybyste měli milion amerických dolarů, který byste mohli věnovat na dobrou věc – jak byste pomohli světu?

This is the question Hult Prize winners answer every year. Founded in 2009 and sponsored by Hult International Business School, the Hult Prize was the idea of MBA students at Hult, who wondered—what if we challenged young people to crowdsource ideas to solve the world’s toughest social issues?

“The Hult Prize makes us dream again. It makes us believe in a better world and want to work together to create it.” Dr. Stephen Hodges, Chairman, Hult Prize Foundation

Nápad se ujal a dnes je Nadace Hultovy ceny jedním z největších světových subjektů pro podnikatelské projekty zaměřené na zisk i všeobecné dobro. Po celém světě jsou univerzitní studenti postaveni před výzvu vytvářet škálovatelná a udržitelná podnikatelská řešení v sociální oblasti. Studenti vysokých škol z více než 100 zemí spolupracují v týmech na nových nápadech, inovativně přemýšlejí o businessu zítřka a snaží se svůj nápad prosadit. Vítěz soutěže získává jeden milion amerických dolarů na realizaci svého projektu.

Za téměř deset let své existence přinesla Hultova cena svou podporou disruptivních inovací na vyšších školách a univerzitách do podnikatelského sektoru kapitál v hodnotě převyšující 50 milionů dolarů a zapojil se do ní více než jeden milion mladých lidí.

Více se dočtete na: http://www.hultprize.org/