EF Pro Cycling

Společnost EF vstoupila do světa profesionální cyklistiky a jeden z týmů závodu UCI WorldTour nyní nese její název: EF Education First Pro Cycling.

Závodníkům, které poznáte podle oblečení se vzorem argyle, byly v patách davy fanoušků v tokijských ulicích a během slavných částí závodu, např. Tour de France, je povzbuzovalo obrovské množství diváků. Když se však nový sponzor rozhodl vycouvat ze smlouvy s týmem na rok 2018, vypadalo to, že je všemu konec. V EF jsme se nicméně dozvěděli o crowdfundingové kampani #SaveArgyle, jejímž cílem bylo tým zachránit, a viděli jsme fanoušky z celého světa a jejich neuvěřitelnou podporu, a proto jsme se rozhodli do toho vstoupit – a do naší rodiny EF  přibyl nový člen. 

"Úplně nás dojalo, jak moc dokáže cyklistika propojit lidi různého původu, navíc způsobem, který je mírumilovný, a přátelský, někoho baví a jiné motivuje k mimořádným atletickým výkonům," říká Edward Hult, CEO v EF Education First North America. "To má velmi blízko k misi EF otevírat svět prostřednictvím vzdělávání a naší snaze co nejvíce propojovat lidi z nejrůznějších kultur."

Tým má nyní dresy se vzorem růžový argyle a skládá se z 25 závodníků ze 13 různých zemí. Všichni závodí na nejvyšší úrovni ve více než 50 etapách (celkem přes 240 dnů závodu). V letošní sezóně se podívají opravdu po celé zeměkouli – od Spojených arabských emirátů přes Švýcarsko až po Spojené státy a Čínu (a téměř do všech zemí mezi tím).

Cyklistika je hodně o týmové spolupráci – a také o strategii. Ve všech závodech, trvajících někdy den, jindy až tři týdny, se celý tým společně snaží dostat jednoho ze svých jezdců na stupně vítězů. V loňském ročníku Tour de France se miláček týmu, Kolumbijec Rigoberto "Rigo" Urán, umístil celkově druhý po úmorném závodu, v němž jej při každém šlápnutí do pedálů podporovali všichni z týmu. I v roce 2018 se bude snažit na první tři místa dostat a opět má podporu všech svých kolegů v týmu, kteří při něm budou stát a budou mu v tom pomáhat ze všech sil.

"Z celého srdce věřím v to, čeho se EF snaží dosáhnout," říká jeden ze závodníků týmu Alex Howes. "Bez cestování a poznávání hodnot a ideálů lidí v jiné zemi nikdy nebudeme mít dostatek empatie a pochopení, abychom mohli se svými sousedy spolupracovat a spolu s nimi přispěli k tomu, aby byl svět lepší a bezpečnější."

Více než výsledky závodu nás však na týmu inspiruje jejich výdrž, odhodlání a zápal pro to, co dělají. Jsou to úžasní lidé s neuvěřitelnými životními příběhy a my už se nemůžeme dočkat, až vás s nimi a s jejich přístupem "nic není nemožné" budeme moci seznámit. V průběhu sezóny budou cestovat po světě, poznávat nové kultury, učit se komunikovat v jazyce těch druhých, a díky tomu otevírat svůj (ale i náš) svět, zase o malinko víc.

Sledujte tým EF během závodu kolem světa:

https://www.facebook.com/RideArgyle/
https://www.instagram.com/rideargyle/
https://twitter.com/ride_argyle/