EF a Olympijské hry

Přátelství. Vynikající výkony. Respekt. To jsou základní hodnoty olympijského hnutí. Od založení moderních olympijských her baronem Pierrem de Coubertinem se Mezinárodní olympijský výbor snaží motivovat mládež a dospělé k tomu, aby svým úsilím pomáhali budovat lepší svět a mír v něm.

S touto misí velice souzníme i my v EF. Již od roku 1988 spolupracuje EF s organizátory olympiády na nejrůznějších řešeních v oblasti vzdělávání, jež podporují vzájemné porozumění a propojení lidí během Olympijských a Paralympijských her. Naše online jazykové testy pomáhají olympijským dobrovolníkům, pro studenty jsme navrhli digitální výukové programy spojené se sportem a pořádáním Olympiády, organizační olympijské výbory zase učíme profesionálním jazykovým dovednostem.

Naše olympijská spolupráce zahrnuje tyto pozice:

  • Oficiální dodavatel jazykových služeb pro Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu
  • Oficiální partner pro služby jazykové přípravy pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu
  • Oficiální sponzor vzdělávacích služeb pro Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu
  • Oficiální dodavatel jazykových služeb pro Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru
  • Oficiální dodavatel jazykových služeb pro Zimní olympijské hry 2014 v Sochi
  • Oficiální dodavatel jazykových služeb pro Letní olympijské hry 2008 v Pekingu
  • Oficiální jazyková škola pro Letní olympijské hry 1988 v Soulu

EF však podporuje a šíří olympijské hodnoty i po skončení závěrečného ceremoniálu. Po celý rok jezdí náš americký držitel zlaté medaile a Olympijský ambasador EF DeeDee Trotter do různých zemí světa a pořádá tam inspirativní přednášky na témata jako leadership, vytrvalost či odstraňování bariér.

V EF se k olympijským hodnotám hrdě hlásíme již více než 30 let. Nyní se blíží Olympiáda v Tokiu (2020) a my jsme velmi rádi, že můžeme v této tradici a spolupráci pokračovat, oslovovat stále více různých lidí a vytvářet zážitky, které mají sílu doopravdy otevírat svět.