Zpět ke všem testům

Test z francouzštiny

Bezplatný 15minutový test francouzštiny. Okamžité výsledky.

Test úrovně francouzštiny

Tento krátký francouzský test ti dá představu o tvé úrovni od začátečníka po pokročilého. Na rozdíl od gramatického nebo slovníkového testu, tento francouzský kvíz má za cíl změřit tvé každodenní jazykové dovednosti.

- Rychlý francouzský kvíz. Okamžité výsledky.

- Zkontroluj svou úroveň od začátečníka po pokročilého

- Sdílej své skóre s přáteli

Vyplň kvíz

Pochopení tvé úrovně francouzštiny

Může být náročné objektivně posoudit svoji úroveň francouzštiny. Můžeš být příliš sebejistý, nebo naopak podceňovat svoje schopnosti. Absolvování testu z francouzštiny je dobrý způsob, jak svoji úroveň kvantifikovat a zjistit, které oblasti potřebují v budoucích studijních plánech zvláštní pozornost. Jazykové testy mají své limity, ale pokud je využíváš pravidelně, mohou ti pomoci stanovit si mezníky a měřit pokrok v učení se francouzštině.

Připraven na francouzský test?

Budeš odpovídat na otázky s výběrem z více možností.

Vyhraď si 15 minut bez rušení.

Najdi si tiché místo, kde se budeš moci soustředit.

Prosím, nejprve se poděltě o pár detailů

O EF

Na čele inovací v jazykovém vzdělávání, už od roku 1965.

55+ let

Zkušenosti s jazykovými kurzy v zahraničí

600+

Školy a kanceláře EF

100+

Země s přítomností EF

Často kladené otázky

Nejrychlejší způsob, jak zjistit svoji úroveň francouzštiny, je udělat si online francouzský test zdarma, ale existují i jiné způsoby, jak si svoji úroveň ověřit. Pokud se přihlásíš na francouzský kurz, obvykle před začátkem absolvuješ umístění test. Můžeš také požádat někoho, koho znáš a kdo mluví francouzsky dobře, aby ti dal hrubou představu o tvé úrovni. Nakonec, složením oficiálního, placeného francouzského zkoušky zjistíš svoji úroveň podle stupnice CEFR.

Pokud potřebuješ oficiální certifikát, který prokáže tvoji úroveň francouzštiny, nejlepší francouzské zkoušky jsou DELF (A1 až B2) a DALF (C1 a C2). Tyto zkoušky provozuje francouzské ministerstvo školství a poskytují diplomy, které neztrácejí platnost. Další dvě oficiální placené zkoušky jsou TCF a TEF. Tyto testy nabízí certifikát platný 2 roky. Pokud ale jen chceš ukázat svoji úroveň francouzštiny v životopise, můžeš si vybrat zdarma francouzský test nebo, pokud absolvuješ francouzský kurz, certifikát o absolvování kurzu může stačit.

Nejzřejmější způsob, jak sledovat tvůj pokrok ve francouzštině, je pravidelně skládat stejný francouzský test. Většina testů ale není dostatečně citlivá na zaznamenání malých pokroků a ty můžeš najít tuto absenci pokroku demotivující. Lepší způsob, jak sledovat tvůj pokrok při učení se francouzštině, je vést si učební deník nebo porovnávat vzorky tvé mluvené a psané francouzštiny v různých obdobích. Samozřejmě, pokud se zúčastníš francouzského kurzu, tvůj učitel bude pravidelně hodnotit tvou úroveň.

Pokud chodíš na kurz francouzštiny, aktivně se učíš, nebo jsi se nedávno přestěhoval do prostředí, kde se mluví francouzsky, možná budeš chtít kontrolovat svou úroveň francouzštiny až tak často jako každých 6 týdnů. Minimálně tak dlouho ti to totiž bude trvat, než uděláš měřitelný pokrok. Avšak pro většinu lidí je jednorázová kontrola úrovně francouzštiny dostačující. Můžeš to zkontrolovat znovu za rok nebo dva, pokud máš pocit, že se tvá úroveň výrazně změnila.