Příprava na Erasmus

Mnozí sní o studiu v zahraničí. Kdo se ale odváží přihlásit se na zahraniční vysokou školu nebo stáž bez dobré znalosti místního jazyka? Zahraniční jazykové a akademické programy EF Vás připraví nejen na přijímací řízení na ERASMUS, ale i na studium v zahraničí v rámci jazyka a Vašeho oboru.

Proč a na co se připravit?

Při podání žádosti o ERASMUS musíte prokázat znalost jazyka, ve kterém bude studium probíhat. Na každé vysoké škole probíhá přijímací řízení jinak. Od jazykových testů až k ústnímu pohovoru, kde zahraniční oddělení posuzuje jazykovou vybavenost studenta i jeho motivaci. Mnoho univerzit požaduje úspěšně složenou zkoušku IELTS (International English Language Testing System) nebo TOEFL (Test of English as a Foreign Language) jako doklad o znalosti angličtiny.

Kdy byste měli s plánováním začít?

Štěstí přeje připraveným. Studenti by neměli čekat až na poslední chvíli a v době podání žádosti teprve řešit získání jazykového certifikátu. Nejenom, že nebudou mít možnost se na zkoušku dobře připravit, tak certifikát nebudou mít připravený ani k výběrovému řízení. Nejlepší je začít rok před odjezdem. Doba závisí na každém studentovi a jeho ochotě učit se.

„Našla jsem tak super lidi. A jsem s nimi stále v kontaktu! Tohle je na těch pobytech podle mě úplně to nejlepší.“