Erasmus+ Program

Co to je Erasmus+ Program

Program Erasmus+ umožňuje studentům pokračovat ve studiu na univerzitě v zahraničí. Erasmus+ je evropský, studentský program, který umožňuje studentům z vysokých škol (univerzity, obchodní nebo technické školy, střední školy pro kurzy BTS ...) studovat v zahraničí.

Erasmus+ se v roce 2007 stal nedílnou součástí programu EU pro celoživotní učení a pokrývá také oblasti, jako jsou stáže studentů ve společnostech.

Kdo má nárok na stipendium Erasmus+?

Stipendia Erasmus+ jsou k dispozici pouze občanům nebo osobám s trvalým pobytem v Evropské unii, Norsku, na Islandu, v Lichtenštejnsku a Turecku. Státní příslušníci třetích zemí se mohou také přihlásit za předpokladu, že mají status trvalého pobytu (ve Francii s 10letým povolením k pobytu), jsou bez státní příslušnosti nebo jsou politickými uprchlíky.

Výhody programu Erasmus+ jsou četné a studenti mohou absolvovat program Erasmus poté, co absolvují alespoň první rok vysokoškolského studia (mobilitu Erasmus+ lze provádět od druhého ročníku studia až po doktorát včetně).

Erasmus+ destinatinace

Do programu Erasmus+ je způsobilých 30 zemí: 27 členských států EU, 3 země ESVO (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a Turecko.

Váš výběr závisí na partnerských univerzitách navržených vaší institucí. Poté, jazyk, průměrné životní náklady, vyhlídky na evoluci nabízené na konci programu, klima, geografická vzdálenost, to vše jsou otázky, které mohou ovlivnit vaše konečné rozhodnutí. Ambasády jsou dobrým výchozím bodem pro váš výzkum.

Nejoblíbenější destinace jsou

  • Anglie
  • Španělsko
  • Německo
  • Irsko
  • Itálie