GO Blog | EF Blog Czech Republic
Novinky z oblasti cestování, studia jazyků a kultury od EF Education First
MenuKatalog zdarma

10 tipů jak se rychleji naučit anglicky

10 tipů jak se rychleji naučit anglicky

Angličtina je považována za jazyk, který se dá poměrně snadno naučit. Obsahuje celkem 750 000 slov, což se na první pohled může zdát nemožné, ale my jsme tu, abychom vás přesvědčili o opaku. Pokud máte správnou strategii, jde všechno! Přečtěte si těchto 10 tipů jak se rychleji naučit anglicky.

1. ČTĚTE VŠE CO VÁM PŘIJDE POD RUKU

Klasickou literaturu, brožury, noviny, webové stránky, emaily, popisky na potravinách i na vašem šampónu: pokud je to v angličtině, čtěte. Proč? Abyste si budovali slovní zásobu. Některá slovíčka budete znát, další si připomenete a jiná pro vás budou nová. To vám pomůže lépe porozumět celému kontextu. Nicméně, nestačí si text jen přečíst a jít dál, pokračujte a…

2. AKTIVNĚ SI ZAPISUJTE NOVÁ SLOVÍČKA

Klasika. Důvod? Funguje to! Věřte nám, že ne vše si napoprvé zapamatujete. Pořiďte si klasický notýsek nebo používejte Evernote (v mobilní i desktopové verzi). Kdykoliv uslyšíte nové slovíčko, zapiště si ho a použijte ho ve větě. Uveďte ho do kontextu. Vyhnete se tak tomu známému „Co že to slovíčko znamenalo..?”.

3. MLUVTE S OPRAVDOVÝMI LIDMI

Co by to bylo za jazyk, kdyby se nepoužíval ke komunikaci. Ano, naučili jsme se komunikovat, aniž bychom museli otevřít pusu – díky WhatsAppu. Když jde do tuhého, tak mluvením si zapamatujete mnohem více, než pouhým čtením a psaním. Jen se zamyslete nad tím, kolik lidí jste už slyšeli kolem sebe říkat „Já rozumím, ale neumím mluvit anglicky“. Mnoho lidí se tady zastaví. Nebuďte takoví. Vyhledejte si rodilého mluvčího, zapište se na jazykový pobyt nebo se učte online.

4. PŘIHLASTE SE K ODBĚRU PODCASTU NEBO YOUTUBE KANÁLŮ (V ANGLIČTINĚ)

Máte rádi cestování? Politiku? Blogging? Vaření? Na internetu najdete širokou škálu tématických podcastů – zvukových záznamů a videozáznamů. Přihlaste se k odběru těch, co vás budou bavit a poslouchejte je při cestě do školy, práce nebo při řízení. Porozumět přízvuku rodilého mluvčího se vám nejdříve může zdát těžší, ale brzy naposloucháte perfektní výslovnost angličtiny, přízvuk a získáte přirozený cit pro jazyk v různých kontextech.

5. NAUČTE SE ANGLICKY POMOCÍ TITULKŮ

Naučit se anglicky pomocí titulků vyžaduje nadání, ale seriály jako Sherlock, Dům z karet, Simpsonovi a Přátelé jsou pro to jako stvořené! Seriály vás naučí hovorové výrazy, slang i přízvuk.

6. JEĎTE DO ZAHRANIČÍ

Nejlepším způsobem, jak se naučit anglicky, je studovat ji v zemi, kde je angličtina oficiálním jazykem. Pro studium angličtiny můžete vybírat jak ze severní tak jižní polokoule, na základě počasí či dle vašeho oblíbeného místa – jako například na Maltě, ve Velké Británii nebo v USA.

7. UČTE SE ANGLICKY POMOCÍ VAŠICH PŘÁTEL

Máte přátele, kteří zveřejňují články, videa, rozhovory nebo blog v angličtině? Projděte si takové příspěvky jednou nebo dvakrát denně. Pokud je to v angličtině a zajímá vás to, bude to užitečné!

8. PTEJTE SE

Nepřemýšlejte jen nad významem. Zeptejte se na něj. Buďte zvědaví a zjistěte to! Pokud nejste zapsáni do kurzu, zeptejte se svého učitele. Pokud se učíte sami, vyhledejte si odpověď na blogu, na jazykových webových stránkách nebo se zeptejte ostatních, kteří se také učí anglicky.

9. UČTE SE POMOCÍ ROZHOVORŮ VAŠICH OBLÍBENÝCH HERCŮ/ZPĚVÁKŮ

Vyhledejte si online rozhovory vašeho oblíbeného – anglicky mluvícího – herce, herečky nebo zpěváka. Puste si video jednou, abyste pochopili podstatu. Poté si video puste znovu a zapiště si zajímavé fráze a slovíčka. Slang, příběhy a anekdoty z těchto rozhovorů vám dají zabrat!

10. ZAČNĚTE TÍM, CO DOOPRAVDY POTŘEBUJETE

Studium angličtiny vám půjde mnohem lépe, pokud se zaměříte na to, co skutečně potřebujete zlepšit. Jedete na zahraniční pobyt? Držte se svého oboru. Jedete na zahraniční konferenci? Zaměřte se na témata, která se tam budou probírat. Odjíždíte na rok cestovat? Držte se cestovatelského a turistického slovníku. Pokud se na nic nezaměříte a budete doufat, že se vše naučíte jak mávnutím kouzelného proutku, akorát budete zmateni. A hlavně…

Nevzdávejte to! Nikdy. Pokud na vás přijdou myšlenky typu „To nedám“ / „I´ll never get this.“ Vymažte si tuto větu z vašeho slovníku! Takové věty akorát zastírají váš pokrok a sen naučit se anglicky. Místo toho se naučte říkat „I´m learning English and making improvements everyday“, „It´s not always easy, but it´s worth it.“ „I´m much better that I was six months ago“ a další fráze, které vám budou přípomínat podstatu.

Studium jazyků v zahraničí je řešením, které Vám přinese kýžené ovoce. Udělejte první krok a objednejte si zdarma náš katalog.

Studujte cizí jazyk v zahraničí s EFZjistěte více
Získávejte novinky ze světa cestování, jazyků a kultury v rámci GO newsletteruOdebírat

Otestujte Vaši angličtinu během pár minut

Více informací