Anglické citáty

Slavné anglické citáty

Některé citáty se proslavily natolik, že se staly běžnou součástí každodenní angličtiny a všichni rodilí mluvčí je dobře znají. Proto je užitečné o nich mít povědomí také – budete na ně totiž narážet v rozhovorech s lidmi, případně se setkávat s nepřímými narážkami na ně. Autory citátů jsou zpravidla slavní rodilí mluvčí, například vědci, vlivné politické osobnosti nebo spisovatelé. Když si o těchto lidech a jejich životě přečtete trochu víc, dozvíte se o kultuře jednotlivých anglicky mluvících zemí spoustu pozoruhodných věcí.

Nejznámější citáty v angličtině

Citáty o anglickém jazyce

Anglicky se učila už spousta lidí před vámi a někteří z nich o této zkušenosti řekli zajímavé věci. Číst si jejich výroky o angličtině a o tom, jaké pro ně bylo se tento jazyk učit, je docela zábava. Rodilí mluvčí tyhle citáty pravděpodobně znát nebudou, pro vás to ale může být příjemné zpestření či odlehčení studia.

Slavné výroky o angličtině

Inspirativní citáty pro studenty angličtiny

Máloco nás k intenzivnějšímu studiu dovede povzbudit tolik, jako moudrý či vtipný citát, který dobře rezonuje s naší vlastní zkušeností. Možná přijde chvíle, kdy vám bude připadat, že je to celé nad vaše síly – a právě tehdy vás může znovu motivovat, když se dočtete, jaký boj to byl pro někoho jiného. Ať už na vás takto zapůsobí jakýkoli citát, vytiskněte si jej a umístěte někde na oči, aby vás v těžkých chvilkách při studiu znovu nakopl.

Inspirativní citáty pro studenty angličtiny