Příprava na IELTS

Existuje mnoho způsobů, jak se připravovat na IELTS, ale situace každého studenta je jiná. V závislosti na vašich aktuálních schopnostech a výsledcích IELTS, na které se zaměřujete, si můžete zvolit studijní metody a získat správné druhy cvičebních postupů IELTS, aniž byste ztráceli čas.

Mnoho praktických strategií IELTS je stejných jako ty, které byste použili při přípravě na jakýkoliv test z anglického jazyka. Cokoliv, co uděláte pro zlepšení vaší angličtiny, všechny konkrétní kroky vás připraví na IELTS. Jak je uvedeno, IELTS testuje čtení, mluvení, poslech a psaní, proto si musíte určit, na které schopnosti se nejdříve zaměřit. Pokud máte problémy se čtením akademických textů v anglickém jazyce, musíte si zdokonalit slovní zásobu a snažit se porozumět tímto typům textů. Pokud máte problémy s ústním projevem, měli byste najít člověka, se kterým si procvičíte konverzaci. Bez ohledu na to, na jaké schopnosti se rozhodnete zaměřit, pravidelná praxe je jediný způsob, jak skutečně vylepšit váš výsledek IELTS testu.

Cvičné IELTS testy

Absolvováním cvičného testu IELTS získáte aktuální hodnocení IELTS, ale zároveň i skóre v každé ze čtyř testovaných schopností. Toto skóre vám ukáže, na kterých schopnostech máte zapracovat, a celkové hodnocení vám zase ukáže, kolik práce máte ještě před sebou.

Mnoho studentů absolvuje cvičný IELTS test bez jakékoliv přípravy. Když se dozví své výsledky, mohou se rozhodnout, jakou přípravu by měli absolvovat. Cvičné IELTS testy s oficiálním hodnocením si můžete zakoupit z Cambridge English. Získáte tak přehled, jaké typy IELTS otázek můžete očekávat a zároveň se seznámíte se strukturou testu. Pokud se tak rozhodnete, pořiďte si takový cvičný IELTS test, který odpovídá přesně stejnému typu IELTS, který se chystáte absolvovat, ať už je to Academic nebo General Training.

Můžete také zdarma absolvovat EF SET English Certificate, který je sice sestaven jinak než IELTS, ale i přesto vám poskytne představu o vašem hodnocení IELTS v sekcích poslechu a čtení. Zároveň si můžete koupit knihu na přípravu, která obsahuje cvičné testy IELTS s odpověďmi na testové otázky. Ty jsou užitečné hlavně na procvičení poslechu a čtení.

Ať si zvolíte kterékoliv cvičné testy IELTS, je důležité absolvovat je v co nejlepších podmínkách. Vyhraďte si dostatek času, abyste vše absolvovali najednou, posaďte se někde, kde vás nebude nikdo rušit, a nepodvádějte pomocí slovníku nebo jiných nástrojů. Mějte na paměti, že cvičné testy IELTS nejsou tak stresující jako reálné IELTS, se kterými přijdete do styku v den testu. Pravděpodobnost, že absolvujete skutečný IELTS test stejně dobře, jako cvičný, je nižší, proto při přípravě nenechte nic na náhodu.

Kurzy IELTS

Pokud potřebujete konkrétní hodnocení pro svou žádost o vízum nebo pro univerzitu, existují i přípravné kurzy na IELTS. Jsou sice dražší než samostudium, ale jsou zároveň mnohem efektivnější při zvyšování IELTS skóre. Mnoho studentů začíná s přípravou na IELTS samostatně buď s učebnicí, nebo online, ale pak absolvují reálný IELTS a zjistí, že to není tak jednoduché. Přípravný kurz IELTS může sehrát velkou roli v míře vaší připravenosti na test.

Dobrý přípravný test na IELTS obsahuje podrobné rady specifické pro jednotlivé testy, jak přistupovat k různým typům otázek, jak postupovat, abyste neztráceli čas, jak strukturovat své eseje a jak si dělat poznámky během poslechu. Přípravné kurzy obvykle zahrnují i jeden nebo více časově limitovaných praktických testů IELTS se skutečným bodovým hodnocením. Učitelé na přípravných kurzech IELTS mají s takovým testem bohaté zkušenosti a mohou každému studentovi pomoci maximalizovat jeho skóre.

Existuje několik typů přípravných kurzů IELTS. Tři hlavní typy jsou: online přípravné kurzy na IELTS, přípravné kurzy na IELTS ve škole blízko vašeho domova a přípravné kurzy na IELTS v zahraničí. Nezapomeňte, že většina přípravných kurzů IELTS trvá 2 nebo 3 měsíce. Kratší kurz nebude účinný při zvyšování vašeho skóre IELTS. Pokud potřebujete konkrétní skóre IELTS pro vaši žádost o vízum nebo univerzitu, naplánujte si to.

Jak vám EF může pomoci

EF má intenzivní přípravné kurzy na IELTS v různých časových harmonogramech na více místech po celý rok. Přípravný kurz IELTS vám poskytne spoustu praxe v IELTS, jakož i kvalitní všeobecné procvičení angličtiny. Více o našich přípravných kurzech na IELTS v zahraničí.