IELTS

International English Language Testing System (IELTS) je standardizovaný test z anglického jazyka. Používaný je hlavně studenty, kteří se hlásí na univerzity v zahraničí a potenciálními přistěhovalci do Spojeného království a dalších zemí Britského společenství. Existují tři verze IELTS testů – IELTS General Training, IELTS Academic a IELTS Life Skills. IELTS Academic je nejpopulárnější a představuje asi 80 % testů IELTS absolvovaných každý rok.

Vlastnická Práva

IELTS je produktem Cambridge English Language Assessment a je společně řízen touto organizací, British Council a IDP IELTS Australia. Cambridge English Language Assessment stojí i za mnohem starším souborem zkoušek z Cambridge English včetně Certificate of Proficiency in English (CPE) a First Certificate in English (FCE).

Verze testu

Testy IELTS Academic a IELTS General Training jsou podobné, ale ne identické. Sdílejí bodovou stupnici a dvě ze čtyř testovacích částí. IELTS Life Skills je úplně jiný v tom, že testuje pouze poslech a mluvení a pouze na jedné úrovni odborné způsobilosti, ať už začátečnické nebo středně pokročilé. Informace na tomto webu se týkají pouze testů IELTS Academic a IELTS General Training. IELTS je ručně psaný test, neprovádí se na počítači. Studenti píší své odpovědi na arch s odpověďmi. Na získání IELTS není třeba vědět psát na počítači.

Dvě ústní části IELTS – poslech a mluvení – jsou stejné v testovacích verzích IELTS Academic a IELTS General Training. Dvě písemné části IELTS – čtení a psaní – se liší v testech Academic a General Training.

Bodování

Všichni účastníci IELTS testu, ať už absolvují Academic nebo General Training test, musí absolvovat všechny čtyři testovací části a do 13 dní dostanou svůj IELTS výsledek. Testy čtení, psaní a poslechu se provádějí na jednom sezení. Ústní test lze provést v tentýž den, nebo 7 dní před nebo po dalších částech testu. Mnoho studentů se na IELTS testy připravuje i několik měsíců a absolvují cvičné testy, aby dosáhli potřebné hodnocení.

IELTS v kostce

Proč absolvovat tento test?Imigrace do Spojeného království a přihláška na univerzitu ve Velké Británii
Cena200-300 USD
Délka160 minut + 15-minutová ústní část
Zpráva o výsledku13 dní
Místo zkouškyAutorizovaná testovací centra
Platnost výsledku2 roky
Porovnání IELTS s ostatními testy