EF SET

EF Standard English Test (EF SET) je standardizovaný test z angličtiny s otevřeným přístupem, který používají především dospělí za účelem získání odborného certifikátu z angličtiny. Díky jeho otevřenému přístupu školy a společnosti také používají EF SET na efektivní měření úrovně angličtiny u studentů nebo zaměstnanců. EF SET je jedním z mála standardizovaných testů z angličtiny, který měří studenty na všech úrovních odborné způsobilosti se srovnatelnou přesností. Test není zaměřen na akademické nebo obchodní publikum, ale hodnotí spíše obecné anglické dovednosti, které se používají v jakémkoli prostředí.

EF SET je soubor 3 testů různých délek a úrovní přesnosti – EF SET Quick English Check a EF SET English Certificate. Všechny 2 testy EF SET sestávají z úkolů týkajících se čtení a poslechu a jsou přímo v souladu se Společným evropským referenčním rámcem (CEFR). Skóre certifikátu EF SET lze zveřejnit na platformě LinkedIn a lze jej přidat přímo do individuálního profilu na LinkedIn jako důkaz Vašich znalostí angličtiny. EF SET netestuje schopnosti mluvení nebo psaní.

Verze testu

EF SET Quick Check je krátká 15-minutová verze anglického certifikátu EF SET a není adaptivní. Poskytuje přibližný odhad úrovně odborné způsobilosti s hodnocením „nízké“, „střední“ nebo „vysoké“. EF SET English Certificate je adaptivní a oba používají stejnou bodovou stupnici od 0 do 100 s ekvivalencí CEFR uvedenou ve výsledcích. Výraz „adaptivní“ znamená, že otázky v testu jsou více nebo méně náročné v závislosti na tom, jak dobře student odpoví na předchozí otázky.

Standardní EF SET je nejpopulárnější ze všech 2 testů. Skládá se z 25-minutové části zaměřené na čtení, po níž následuje 25-minutová část zaměřená na poslech. EF SET je delší verze testu (2 hodiny) s akademičtějším zaměřením. Výsledkem tohoto náročného testu je hodnocení na stupnici EF SET, ale také je ekvivalentní rozmezí hodnocení v testech IELTS a TOEFL. Tyto ekvivalence hodnocení studovali třetí strany a ukázalo se, že jsou spolehlivé.

Vlastnická práva

EF SET byl založen a spravován společností EF Education First, evropskou vzdělávací společností. Test byl původně sestaven pro interní účely a později byl vydán jako online nástroj s otevřeným přístupem.

EF SET v kostce

Proč absolvovat tento test?Profesionální certifikace
Cenazdarma
Délka50 minut (anglický certifikát) nebo 120 minut (certifikát Plus)
Zpráva o výsledkuokamžitě
Místo zkouškyotevřený online přístup
Platnost výsledkunavždy
Porovnání EF SET s ostatními testy