TOEIC

TOEIC (Test of English for International Communication) je standardizovaný test z angličtiny zaměřený na profesionály a společnosti. TOEIC jsou v podstatě dva samostatné testy. Jeden testující schopnost receptivní angličtiny (poslech a čtení) a druhý, který testuje produktivní dovednosti anglického jazyka (mluvení a psaní). Studenti se podle svých potřeb mohou rozhodnout, zda chtějí absolvovat oba testy TOEIC, nebo pouze jeden. Struktura jednotlivých testů je jedinečná a skóre se také liší. Existuje celá řada metod přípravy na TOEIC od samostudia až po kurzy a praktické testy.

TOEIC Listening & Reading

Test TOEIC zaměřený na čtení a poslech je tím populárnějším z dvojice testů TOEIC. Probíhá v testovacích centrech v papírové podobě a jeho skóre je na stupnici od 10 do 990. Dovednosti anglického čtení a poslechu mají v tomto testu stejnou váhu, přičemž polovina bodů z finálního skóre pochází z každé hodnocené dovednosti.

TOEIC Speaking & Writing

Test TOEIC zaměřený na dovednosti týkající se mluvení a psaní probíhá na počítači. Tato verze TOEIC nezahrnuje zkoušejícího, ale student zaznamenává své ústní odpovědi do nahraných nebo napsaných výzev a při písemné části zaznamenává své odpovědi v písemné formě. Písemná a mluvená část mají v testu stejnou hodnotu. Finální skóre studenta je na stupnici od 0 do 400.

Vlastnická práva

TOEIC je produktem organizace ETS, která také stojí za TOEFL, jiným standardizovaným anglickým testem určeným pro akademičtější publikum.

TOEIC v kostce

Proč absolvovat tento test?Profesionální certifikát
Cena125-200 USD
Délka120 minut (receptivní) nebo 80 minut (produktivní)
Zpráva o výsledku7 až 15 dní
Místo zkouškyAutorizovaná testovací centra
Platnost výsledku2 roky
Porovnání TOEIC s ostatními testy