TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) je standardizovaný akademický anglický test absolvovaný zejména studenty ucházejícími se o studium na univerzitě ve Spojených státech. TOEFL je také akceptován jako důkaz ovládání angličtiny některými univerzitami mimo Spojených států. TOEFL je souborem testů, z nichž nejpopulárnějším je TOEFL iBT. Další testy ze sbírky TOEFL jsou TOEFL PBT (Paper Based Test), TOEFL ITP (Institutional Testing Program), TOEFL Junior Standard a TOEFL Junior Comprehensive. Tyto ostatní formy TOEFL jsou dostupné pouze na určitých místech nebo jsou dostupné výhradně studentům přes jejich školy.

TOEFL iBT skládá ze čtyř částí – čteníposlechmluvení a psaní. TOEFL je dlouhý a důsledný test (trvá více než 4 hodiny) navržený tak, aby vyhodnotil, zda studenti jsou či nejsou připraveni ke studiu na anglicky mluvící univerzitě. Mnoho studentů stráví 3 až 6 měsíců samotnou přípravou ještě předtím, než TOEFL absolvují.

Bodování

Skóre TOEFL online verze je na škále od 0 do 120 a je platné 2 roky. Skóre verze v papírové podobě má jinou škálu, ale pro tento test existuje zveřejněna oficiální konverzní tabulka. Student může absolvovat TOEFL tolikrát, kolik chce, ne však více než jednou za 12 dní.

Vlastnická práva

TOEFL je produktem ETS, americké neziskové organizace, která také stojí za TOEIC, dalším standardizovaným anglickým testem zaměřeným na korporátní publikum.

TOEFL v kostce

Proč absolvovat tento test?Přihláška na univerzitu v USA nebo Kanadě
Cena160-250 USD
Délka270 minut
Zpráva o výsledku10 dní
Místo zkouškyAutorizovaná testovací centra
Platnost výsledku2 roky
Porovnání TOEFL s ostatními testy