TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) je standardizovaný akademický anglický test absolvovaný zejména studenty ucházejícími se o studium na univerzitě ve Spojených státech. TOEFL je také akceptován jako důkaz ovládání angličtiny některými univerzitami mimo Spojených států. TOEFL je souborem testů, z nich nejpopulárnější jsou TOEFL iBT a TOEFL Essential exam. Další testy ze sbírky TOEFL jsou TOEFL ITP (Intitucional Testing Program), TOEFL Junior aa TOEFL Primary. Tyto ostatní formy TOEFL testů jsou studentům dostupné pouze prostřednictvím jejich škol. TOEFL PBT (Paper Based Test nebo Paper-delivered test) byl vyřazen v dubnu 2021.

TOEFL se skládá ze čtyř částí – čtení, poslech, mluvení a psaní. TOEFL iBT je dlouhý a důsledný test (trvající 3 hodiny) navržený tak, aby vyhodnotil, zda jsou studenti připraveni studovat na anglicky mluvící univerzitě. Mnoho studentů stráví 3 až 6 měsíců samotnou přípravou ještě předtím, než TOEFL absolvují. Zkouška TOEFL Essentials byla navržena jako jednodušší a levnější test angličtiny s méně akademickým zaměřením.

Bodování

Skóre TOEFL iBT online verze je na škále od 0 do 120 a je platné 2 roky. Skóre v testu Essentials je uváděno na polovičních pásmech stupnice od 1 do 12. Oba testy zahrnují v oficiální zprávě i nejlepší skóre v každé části testu za poslední dva roky. Student může absolvovat TOEFL tolikrát, kolik chce, ne však více než jednou za 3 dní.

Vlastnická práva

TOEFL je produktem ETS, americké neziskové organizace, která také stojí za TOEIC, dalším standardizovaným anglickým testem zaměřeným na korporátní publikum.

TOEFL v kostce

Proč absolvovat tento test?Přihláška na univerzitu v USA nebo Kanadě
Cena160-250 USD
Délka270 minut
Zpráva o výsledku10 dní
Místo zkouškyAutorizovaná testovací centra
Platnost výsledku2 roky
Porovnání TOEFL s ostatními testy