TOEFL Psaní

Část testu TOEFL zaměřená na psaní je tou poslední. V TOEFL iBT trvá 50 minut a je vytvořena ze dvou výzev týkajících se psaní. Dostanete předem stanovený čas pro každou z písemných úloh: 20 minut na první úlohu a 30 minut na druhou úlohu. Vaše písemné odpovědi musí být napsány na QWERTY klávesnici, takže je důležité, abyste psali rychle a přesně.

Typy otázek

První písemná úloha je tzv. „integrovaná“, což znamená, že si přečtete nebo vyslechnete jeden nebo více textů a jako odpověď týkající se toho, co jste četli nebo slyšeli, napíšete esej. Při čtení nebo poslechu daných textů si můžete dělat poznámky. Vhodná délka písemné odpovědi na první úlohu je obecně 170 až 230 slov.
Druhá písemná úloha TOEFL je esej s názorem. Dostanete krátký výrok a vy se vyjádříte, zda s ním souhlasíte nebo ne, a váš názor podpoříte příklady. Ve vaší eseji se bude hodnotit rozvinutí, uspořádání, koherence a podrobnost spolu s použitím angličtiny a její přesnosti.

Bodování

Sekce TOEFL zaměřená na psaní je centrálně hodnocena zkoušejícími z ETS, ne v jednotlivých místech absolvování testu. Gramatika, pravopis, rozsah slovní zásoby atd., jsou hodnoceny počítačem. Každá ze dvou písemných úloh je bodována na stupnici 0 až 5 a kombinované skóre je následně přizpůsobeno stupnici 0 až 30. Skóre 24 a vyšší v písemné části TOEFL testu je považováno za dobrý výsledek.