Cambridge zkoušky

Cambridge English testy tvoří soubor certifikovaných zkoušek z angličtiny, jejichž výsledky jsou platné na neurčito. Každá z Cambridge zkoušek testuje konkrétní úroveň angličtiny, takže si nejprve musíte vybrat, která ze zkoušek je vhodná pro vaši úroveň. Můžete tak učinit prostřednictvím online Cambridge placement testu, který vám tuto otázku pomůže zodpovědět.

Testy

Existuje poměrně mnoho testů Cambridge English, ale na této stránce se věnujeme pouze nejběžnějším testům dostupným pro dospělé.

A2 Key (KET) - základní úroveň

[B1 Preliminary (PET)] - střední úroveň

B2 First (FCE) - vyšší střední úroveň

C1 Advanced (CAE) - pokročilá úroveň

C2 Proficiency (CPE) – odborná úroveň (C2)

Linguaskill - všechny úrovně A1 – C1

Koncepce testu

Testy z Cambridge English jsou často zamýšlené pro školy nebo pracoviště, ale jsou k dispozici i jednotlivcům v autorizovaných testovacích centrech ve Velké Británii i na celém světě. Koncepce souborů certifikátů Cambridge zkoušek je zajímavá pro školy a další instituce. Je běžné, že škola nabízí cambridgeskou zkoušku nižší úrovně na úrovni jednoho ročníku, poté zkoušku vyšší úrovně o několik let později a nakonec zkoušku ještě vyšší úrovně těsně před promocí. Tímto způsobem si student buduje portfolio certifikátů Cambridge English. Tato koncepce se velmi liší od všech ostatních standardizovaných testů z angličtiny.

Bodování

Od roku 2016 se ve všech Cambridge zkouškách používá harmonizovaná bodovací stupnice, ale každá zkouška může přinést bodování v omezeném rozsahu stupnice podle úrovně testované angličtiny. Bodovací stupnice Cambridge English použitá při všech zkouškách je v souladu s CEFR. Existuje mnoho způsobů, jak se připravit na Cambridge zkoušku v závislosti na vašich cílech a programu.

Cambridge zkoušky v kostce

Proč absolvovat tento test?Institucionální testování a přihláška na univerzitu ve Velké Británii
Cena150-250 USD
Délka110 až 236 minut v závislosti na testovací verzi
Zpráva o výsledku14 až 40 dní
Místo zkouškyAutorizovaná testovací centra
Platnost výsledkuDoživotní platnost
Porovnání Cambridge zkoušek s ostatními testy