Příprava na TOEIC

Příprava na absolvování TOEIC zahrnuje dvě složky: seznámení se s testem TOEIC a zdokonalení se v anglickém jazyce. Cílem seznámení se s TOEIC je vyvinout strategie pro optimalizaci skóre testu vzhledem k vašim anglickým dovednostem, ať už jsou jakékoliv. Tato část vaší přípravy je poměrně jednoduchá. Měli byste dokázat dobře porozumět struktuře testu TOEIC, měli byste si prohlédnout některé vzorové otázky a odpovědi a udělat si cvičný TOEIC test, nebo absolvovat skutečný TOEIC jednou nanečisto.

Druhá složka TOEIC přípravy je delší. Jediným způsobem, jak můžete výrazně vylepšit své TOEIC skóre, je zlepšení vašich dovedností týkajících se anglického jazyka. Neexistují žádné triky. Vyžaduje si to studium a osvojení si efektivnějšího používání angličtiny. Svou úroveň anglického jazyka si můžete rychleji zlepšit přihlášením se na specializovaný přípravný kurz TOEIC.

Cvičné TOEIC testy

Existuje množství druhů testů, které můžete absolvovat při přípravě na TOEIC. ETC, tvůrci TOEIC, nabízejí cvičné testy, které si můžete zakoupit. Tyto testy jsou nejreálnější. Také můžete najít mnoho bezplatných dílčích nebo celých cvičných TOEIC testů na internetu, nebo v přípravných učebnicích TOEIC. Nebo můžete absolvovat EF SET English Certificate, který je stejně dlouhý a důsledný, jako test TOEIC zaměřený na poslech a čtení, a zároveň prověřuje stejné dovednosti. Poskytne vám dobrou představu o úrovni koncentrace potřebné pro absolvování standardizovaného anglického testu.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli cvičný test TOEIC, nezapomeňte, že vaším cílem je seznámit se s prostředím testu, typy otázek a očekávaným formátem odpovědí. Ve svém TOEIC testu neuvidíte stejné otázky, ale typy úloh budou podobné. Myslete na to, že všechny přípravné kurzy TOEIC zahrnují cvičné testy TOEIC.

Kurzy TOEIC

Přípravný kurz TOEIC je pro vás dobrou možností, pokud máte ambiciózní cíl ohledně TOEIC skóre, ale nejste si jisti, jestli se vám ho podaří dosáhnout na vlastní pěst. Učitelé poskytující přípravu na TOEIC jsou vysoce specializovaní. Dobře test znají a poskytnou vám velmi precizní strategie, abyste svůj test absolvovali co nejlépe, jak se dá. Také vědí, jaké typy slovní zásoby, gramatiky a použití potřebujete ovládat, abyste při TOEIC podali dobrý výkon.

Existuje široké spektrum dostupných přípravných kurzů na TOEIC. Mezi tři hlavní druhy se řadí online kurzy TOEIC, kurzy TOEIC ve škole ve vašem okolí a zahraniční kurzy TOEIC. Online příprava na TOEIC je flexibilní a nepříliš drahá, ale vyžaduje sebekázeň, abyste se dokázali držet svého studijního plánu. TOEIC kurzy ve vašem okolí vám poskytnou přísnější strukturu lekcí, což vám může také vyhovovat. Příprava na TOEIC v zahraničí je nejintenzivnějším řešením, protože každý týden získáte množství studijních hodin a mimo výuky se nacházíte v anglicky mluvícím prostředí, avšak tento druh přípravného kurzu je i nejdražším ze všech tří typů. V závislosti na plánu a rozpočtu si můžete vybrat druh přípravného kurzu TOEIC, který vám nejvíce vyhovuje.

Jak vám EF může pomoci

EF poskytuje různé přípravné kurzy na TOEIC online formou nebo v zahraničí. Můžete začít téměř kdykoliv a přizpůsobit si trvání vašeho kurzu podle toho, jak daleko se nacházíte od svých TOEIC cílů. Zjistěte více o našich přípravných kurzech na TOEIC v zahraničí nebo online.