TOEFL Essentials

TOEFL Essentials je účelový 1,5hodinový online anglický test čtení, poslechu, mluvení a psaní v obecném i akademickém kontextu. Tato verze TOEFL byla navržena jako levnější a dostupnější alternativa k přísnému TOEFL iBT. Pokud chcete využít TOEFL k přijetí na univerzitu, je důležité zkontrolovat, kterou verzi TOEFL Vaše cílová univerzita akceptuje, protože ne všechny univerzity přijímají TOEFL Essentials.

Historie

Zkouška TOEFL Essentials byla spuštěna v roce 2021 jako všestranná zkouška TOEFL: kratší, levnější a řízená zcela online. Protože je zkouška Essentials dostupnější, je schopna hodnotit kandidáty na širším spektru úrovní znalostí angličtiny, od začátečníků po pokročilé.

Hodnocení

TOEFL Essentials se boduje na škále od 1 do 12, přičemž každá ze čtyř testovaných dovedností má stejnou váhu. Různé univerzity vyžadují různá skóre TOEFL a některé univerzity nepřijímají TOEFL Essentials. Některé mohou také vyžadovat specifické skóre za konkrétní dovednosti, jako je psaní nebo mluvení. Vždy je nejlepší zkontrolovat specifické požadavky Vaší cílové univerzity. Všechna skóre TOEFL jsou platná 2 roky po testu. Zpráva o skóre TOEFL Essentials obsahuje jak skóre z posledního testu, tak nejlepší skóre ze všech testů za poslední 2 roky.