Příprava na Cambridge zkoušku

Příprava na Cambridge zkoušku má dvě části. Ta těžší část je zdokonalit se v angličtině. Cambridge zkoušky jsou vytvořeny jako soubor testů různých úrovní vašich dovedností. Můžete si tak zvolit zkoušku, která pro vás bude snadná nebo zkoušku, která bude náročnější. Každou Cambridge zkoušku můžete buď úspěšně absolvovat, nebo jí neprojdete, takže výběrem té náročnější zkoušky na sebe vyvinete i větší tlak. Běžně studenti absolvují více než jednu Cambridge zkoušku. Začínají lehčí úrovní, pak dále studují a postupně se dopracují k té složitější.

Druhou částí přípravy na absolvování cambridgeské zkoušky je seznámení se se strukturou a bodovacím systémem vaší konkrétní zkoušky. Stránky na tomto webu vám poskytují určité informace a některé další informace můžete získat od autorů zkoušek Cambridge English. Můžete však také provést více online průzkumů a pokud budete mít čas a chuť, můžete absolvovat praktický test.

Cvičná Cambridge zkouška

Absolvování cvičné Cambridge zkoušky je dobrým způsobem, jak se seznámit s typy otázek, které vám budou položeny, a zároveň získáte přehled ohledně očekávaných odpovědí. Cvičné zkoušky si můžete zakoupit přímo od Cambridge English a některé z těchto testů najdete i online. Můžete také zvážit absolvování EF SET English Certificate, který je zdarma. Je navržen jinak než Cambridge zkoušky, ale je stejně důsledný a poskytuje bodování na stupnici CEFR, takže můžete získat přesnou představu o tom, jak byste postupovali při Cambridge zkouškách. Pokud si chcete ověřit, která Cambridge zkouška vyhovuje úrovni vašich současných znalostí angličtiny, můžete absolvovat krátký Cambridge placement online test.

Kurzy na absolvování Cambridge zkoušek

Pokud potřebujete složit konkrétní Cambridge zkoušku z akademických nebo profesních důvodů, vaší nejlepší volbou je absolvovat přípravný kurz na Cambridge zkoušku. Učitelé těchto kurzů dobře znají každou ze zkoušek a mohou vás připravit rychleji a efektivněji než běžný učitel angličtiny, nebo když studujete sami. Kurz bude navržen tak, aby zdokonalil aspekty vaší angličtiny, které se budou testovat v den zkoušky, takže nebudete muset ztrácet čas. Všechny kurzy na absolvování Cambridge zkoušek zahrnují praktické testy, takže se seznámíte s testovacími otázkami a najdete si vlastní tempo.

Jak vám EF může pomoci

EF na mnoha svých školách nabízí specializované kurzy pro přípravu na Cambridge zkoušku. Přípravný kurz na zkoušku s EF vám pomůže zlepšit vaši angličtinu a seznámí vás s Cambridge zkouškou, kterou plánujete absolvovat, abyste měli co nejlepší šanci ji v den zkoušky úspěšně zvládnout. Zjistěte více o našich přípravných kurzech pro absolvování Cambridge zkoušky v zahraničí.