Příprava na TOEFL

Existuje několik způsobů, jak se můžete připravit na TOEFL, některé jsou všeobecné, jiné zase velmi konkrétní. V závislosti na vašich současných schopnostech a vašem cílovém skóre TOEFL můžete kombinovat své studijní metody a získat tak správný druh přípravy na TOEFL v souladu s vašim konkrétními potřebami, aniž byste ztráceli čas.

Obecné strategie přípravy na TOEFL jsou stejné, jako kdybyste se připravovali na jakýkoli jiný anglický test. Může to zahrnovat vše, co zlepší vaši angličtinu. Jelikož TOEFL testuje všechny vaše dovednosti, můžete se nejprve zaměřit na vaše nejslabší stránky. Pokud nemáte problém s čtením anglického textu, ale nejste si tak jisti v psaní, pak musíte procvičovat psaní. Pokud vám nedělá problém mluvit anglicky, ale trápíte se s porozuměním rozličných anglických přízvuků, tak bude vaší prioritou zlepšit své poslechové schopnosti. Ať se rozhodnete pro zdokonalení jakékoli dovednosti, pravidelné procvičování a strukturovaný studijní plán jsou klíčové pro zlepšení vašeho TOEFL skóre.

Cvičné TOEFL testy

Absolvováním cvičného TOEFL testu získáte přibližný odhad vašeho aktuálního TOEFL skóre, takže budete vědět, na čem musíte zapracovat. Mnoho lidí začne tím, že si udělá cvičný TOEFL test bez jakékoli přípravy a podle toho stanoví své přípravné metody. Od ETS, tvůrců TOEFL, si můžete koupit cvičné TOEFL testy obsahující oficiální skóre. Tyto testy jsou nejreálnější, ale zároveň i nejdražší. Můžete také absolvovat bezplatný EF SET English Certificate, který vám poskytne představu o vašem TOEFL skóre, nebo si můžete koupit přípravnou učebnici obsahující cvičné TOEFL testy a ohodnotit se sami.

V každém případě je důležité, abyste svůj cvičný TOEFL test dělali v co nejlepších podmínkách. Vyhraďte si dostatek času pro absolvování testu za jedno sezení, zvolte klidné místo bez jakýchkoliv rozptýlení a nepodvádějte. Mějte na paměti, že cvičné testy TOEFL nejsou tak stresující jako reálné TOEFL, které absolvujete v neznámém prostředí, takže je pravděpodobné, že cvičný test uděláte s lepším skóre, než ten skutečný v den testu.

TOEFL kurzy

Pokud máte ambiciózní cíle, existuje řada specifických metod přípravy na TOEFL. Mnoho studentů se nejprve snaží připravit se na TOEFL na vlastní pěst, možná s pomocí nějaké učebnice či cvičných testů, a poté absolvují reálný TOEFL. Ti, jejichž TOEFL skóre je daleko od jejich očekávání, se rozhodnou přihlásit se na kurz. TOEFL je náročný akademicky orientovaný test, proto specializovaný přípravný program může být pro vás rozhodující.

Dobrý přípravný program na TOEFL zahrnuje množství konkrétních rad ohledně toho, jak přistupovat k různým typům otázek, jak si rozložit čas, strategie pro psaní si poznámek atd., a také jeden nebo více cvičných TOEFL testů v realistickém prostředí. Lektoři přípravných testů na TOEFL mají množství zkušeností s testem a vědí, jak můžete maximalizovat své skóre.

Existuje několik typů přípravných kurzů TOEFL. Tři hlavní typy jsou: online přípravné kurzy na TOEFL, přípravné kurzy na TOEFL ve škole blízko vašeho domova a přípravné kurzy na TOEFL v zahraničí. Nezapomeňte, že většina přípravných kurzů TOEFL trvá minimálně 2 měsíce - tak dlouhá doba je potřebná pro efektivní zvyšování vašeho TOEFL skóre. Tento čas musíte zohlednit při plánování podání přihlášky na univerzitu, abyste nepromeškali žádný deadline.

Jak vám EF může pomoci

EF poskytuje široké spektrum přípravných kurzů na TOEFL online i v zahraničí s flexibilními daty začátku a také jejich trváním. Pokud jste skoro na úrovni vašeho cílového TOEFL skóre, můžete se přihlásit na krátký kurz, zatímco pro ty, kteří mají ambicióznější cíle zdokonalení se, jsou dostupné delší kurzy. Zjistěte více o našich přípravných kurzech TOEFL v zahraničí a našich přípravných kurzech TOEFL online.