TOEFL iBT

TOEFL iBT je 4,5-hodinový anglický test, který prověřuje čtení s porozuměním, poslech s porozuměním, mluvení a psaní - vše v akademickém kontextu. Jelikož je TOEFL iBT primárně absolvován studenty hlásícími se na univerzity ve Spojených státech nebo v jiných anglicky mluvících zemích, zaměření tohoto textu je výhradně akademického charakteru.

Historie

TOEFL iBT (Internet Based Test) byl poprvé představen v roce 2005 a postupně byl zaváděn po celém světě, aby nahradil TOEFL PBT (Paper Based Test) a TOEFL CBT (Computer Based Test). TOEFL PBT a TOEFL CBT byly později ukončeny. Bodování v těchto dalších dvou testech se lišilo od bodování v TOEFL iBT. Domácí verze TOEFL iBT byla vyvinuta během pandemie, kdy była uzavřena testovací centra. TOEFL iBT Home Edition je identický s testem psaným v testovacích centrech.

Bodování

TOEFL iBT je hodnocen na stupnici od 0 do 120 se stejnou váhou přikládanou každé testované dovednosti. Rozličné univerzity požadují různé TOEFL skóre a některé z nich mohou vyžadovat konkrétní skóre jednotlivých testovaných dovedností. Skóre TOEFL iBT je platné 2 roky po absolvování testu.