TOEFL Skóre

Vaše TOEFL skóre iBT testu bude od 0 do 120. V testu TOEFL Essential bude skóre mezi 1 a 12. V testu PBT to bylo mezi 310 a 677. TOEFL iBT skóre se vypočítá součtem bodů 4 sekcí, protože každá dovednost má stejnou váhu. Každá z částí – čteníposlechmluvení a psaní – má hodnotu 30 bodů. V TOEFL iBT bude vaše zpráva o výsledku zahrnovat skóre od 0 do 120, ale získáte také body za každou část v rozmezí od 0 po 30. Výsledek vašeho TOEFL je dostupný přibližně 10 dnů po testu s platností 2 roky.

Na zkoušce TOEFL Essential získáte skóre mezi 1 a 12 v každé ze 4 sekcí a Vaše celkové skóre bude průměrem výsledných čtyř hodnot, přičemž každá sekce má stejnou váhu. Úsekové skóre je v celých bodech, zatímco celkový průměr je v půl bodech, także je možné získat například 8,5 bodu. TOEFL Essentials take obsahuje bezbodové video prohlášení. Výsledky zkoušk TOEFL jsou k dispozici 10 dní po datu Vašeho testu iBT a 6 dní po datu Vašeí zkoušky Essential. Výsledek je platný 2 roky.

Referenční hodnota zkoušky

Většina lidí potřebuje k přihlášení se na konkrétní univerzitu konkrétní skóre TOEFL. Požadované skóre TOEFL se bude velmi lišit v závislosti na vaší univerzitě a studijním programu, o který se ucházíte. Některé univerzity nebo studijní programy mají stanovený požadavek ohledně celkového skóre TOEFL a také požadavek na minimální skóre jedné nebo více částí TOEFL. Obecně platí, že pokročilejší studijní programy a selektivnější univerzity budou mít přísnější požadavky na TOEFL skóre. Informace o tom, jaké skóre TOEFL požadují univerzity a studijní programy, o které se ucházíte, vám poskytne studijní oddělení konkrétní univerzity.

Další verze TOEFL

Pokud jste psali papírovou verzi TOEFL místo online verze, Vaše výsledné skóre bude jiné. TOEFL PBT skóre zahrnuje pouze čtení, poslech a dílčí výsledky. Část obsahující psaní testu TOEFL PBT je hodnocena samostatně s bodováním od 0 do 6. Většina univerzit, které akceptují TOEFL iBT, bude také akceptovat ekvivalent skóre TOEFL PBT.

Skóre TOEFL Junior a TOEFL ITP nemůže být převedeno na TOEFL skóre.