TOEFL Skóre

Vaše TOEFL skóre iBT testu bude od 0 do 120. V PBT testu to bude od 310 do 677. TOEFL iBT skóre se vypočítá součtem bodů 4 sekcí, protože každá dovednost má stejnou váhu. Každá z částí – čteníposlechmluvení a psaní – má hodnotu 30 bodů. V TOEFL iBT bude vaše zpráva o výsledku zahrnovat skóre od 0 do 120, ale získáte také body za každou část v rozmezí od 0 po 30. Výsledek vašeho TOEFL je dostupný přibližně 10 dnů po testu s platností 2 roky.

Referenční hodnota zkoušky

Většina lidí potřebuje k přihlášení se na konkrétní univerzitu konkrétní skóre TOEFL. Požadované skóre TOEFL se bude velmi lišit v závislosti na vaší univerzitě a studijním programu, o který se ucházíte. Některé univerzity nebo studijní programy mají stanovený požadavek ohledně celkového skóre TOEFL a také požadavek na minimální skóre jedné nebo více částí TOEFL. Obecně platí, že pokročilejší studijní programy a selektivnější univerzity budou mít přísnější požadavky na TOEFL skóre. Informace o tom, jaké skóre TOEFL požadují univerzity a studijní programy, o které se ucházíte, vám poskytne studijní oddělení konkrétní univerzity.

Další verze TOEFL

Pokud absolvujete TOEFL test v papírové podobě namísto online verze, vaše TOEFL skóre bude kompletně odlišné. TOEFL PBT skóre zahrnuje pouze čtení, poslech a dílčí výsledky. Část obsahující psaní testu TOEFL PBT je hodnocena samostatně s bodováním od 0 do 6. Většina univerzit, které akceptují TOEFL iBT, bude také akceptovat ekvivalent skóre TOEFL PBT.

Skóre TOEFL Junior a TOEFL ITP nemůže být převedeno na TOEFL skóre.