TOEFL ETS

TOEFL vlastní společnost Educational Testing Service (ETS), velká americká nezisková organizace se sídlem ve městě Princeton v New Jersey, s mnoha neziskovými dceřinými společnostmi v různých zemích. Poplatky za TOEFL do velké míry inkasuje ETS, a je to právě ETS, kdo hodnotí TOEFL iBT pomocí softwaru pro otázky s možností výběru z více odpovědí, spolu s velkým týmem korektorů pro psané a mluvené části. Testovací centrum, kde absolvujete test TOEFL, si ponechává zbytek poplatku za test výměnou za zajištění bezpečnosti a správného provedení testů. Nikdo ve vašem testovacím centru nebude hodnotit váš TOEFL test.

Historie

TOEFL nebyl původně vytvořen společností ETS. Byl navržen počátkem 60. let na Stanfordově univerzitě za účelem řešení problému posouzení úrovně anglického jazyka u zahraničních uchazečů o studium v USA. ETS se stala členem fakultní rady v roce 1965 s cílem společně spravovat TOEFL a od roku 1973 spravuje ETS TOEFL samostatně.

Další testy

TOEFL není jediným testem, který ETS nabízí. ETS je také organizací, která stojí za TOEIC (business English převážně v Asii), SAT (pro americké středoškolské studenty), GRE (pro americké vysokoškolské studenty) a za mnoha jinými americkými státními zkouškami pro studenty základních a středních škol. ETS je obrovská organizace a odhaduje se, že na celém světě ročně spravuje více než 50 milionů testů. Test TOEFL od ETS absolvovalo již více než 35 milionů lidí.