TOEIC Skóre

Vaše možné TOEIC skóre bude záviset na tom, pro který z testů se rozhodnete. Běžnější test TOEIC Reading & Listening je hodnocen na stupnici 10 až 990 se stejnou váhou přikládanou každé z jeho polovin. Pokud se rozhodnete pro TOEIC Speaking & Writing, test je bodován na stupnici 10 až 400 opět se stejnou váhou přikládanou každé z jeho polovin. Po absolvování TOEIC můžete své výsledky očekávat za 7 až 15 dní.

Referenční hodnota zkoušky

Pokud jsou vaše důvody pro podstoupení TOEIC jako u většiny lidí pracovního charakteru, musíte se rozhodnout, zda po získání výsledků bude nebo nebude vaše TOEIC skóre přínosem pro vaše CV. Pokud je vaše TOEIC skóre nižší, vaše CV to oslabí, takže v takovém případě bude lepší, pokud své TOEIC skóre do svého životopisu nezahrnete.

Co je tedy považováno za „vysoké“ skóre testu TOEIC? Velmi záleží na zemi, v níž se ucházíte o zaměstnání, a na požadavcích daného zaměstnání. Většina lidí absolvuje test Listening & Reading TOEIC z profesních důvodů. TOEIC skóre 900 nebo vyšší je vysokým skóre téměř ve všech případech a pro téměř každé zaměstnání. Skóre ve výšce 900 a více bodů určitě zahrňte do svého CV, protože je tvůrci testu TOEIC kvalifikováno jako nejvyšší úroveň znalosti odborné angličtiny.

Jiné případy

Pokud se ucházíte o práci, která nevyžaduje angličtinu, jakékoliv skóre z TOEIC nad hodnotou 785 se vyplatí uvést ve vašem CV. Vyjadřuje, že umíte používat angličtinu na pracovišti, čímž se vaše žádost o přijetí do zaměstnání může odlišit od ostatních. Avšak pokud pracovní nabídka požaduje plynulou angličtinu, neuvádějte skóre z TOEIC nižší než 900. V tomto případě je lepší nezahrnovat své TOEIC skóre vůbec, protože hodnoty mezi 785 až 900 oslabí vaši žádost. Pokud je vaše TOEIC skóre menší než 785, neuvádějte ho ve svém CV.

Je méně běžné absolvovat test TOEIC Speaking & Writing z profesních důvodů, ale pokud tak učiníte, TOEIC skóre 360 nebo vyšší vás zařadí na úroveň s nejvyšší odborností. Jakékoliv skóre vyšší než 360 by mělo být určitě uvedeno ve vašem CV, nezapomeňte však uvést, že je za TOEIC Speaking & Writing, a nikoli za verzi Reading & Listening, protože 360 bodů by v této verzi TOEIC představovalo nízké skóre.