ETS TOEIC

Educational Testing Service (ETS) je organizace, která navrhla, vytvořila a spravuje TOEIC. ETS je americká nezisková organizace se sídlem v New Jersey, má však mnoho ziskových poboček po celém světě. Když se zúčastníte TOEIC, ETS dostane velkou část vašeho poplatku za test, a právě ETS hodnotí váš test TOEIC. Zbytek poplatku si ponechá testovací centrum, kde TOEIC absolvujete, a odpovídá pouze za bezpečnost a provádění testů. Vaše testovací centrum váš test TOEIC nebude hodnotit.

Historie

Společnost ETS navrhla TOEIC koncem 70. let na žádost japonského podnikatele. První TOEIC poskytla společnost ETS v Japonsku v roce 1979. Japonsko je stále hlavním trhem pro TOEIC od ETS a spolu s Jižní Koreou tyto dvě země představují každý rok 80 % z celkového počtu absolventů TOEIC.

Další testy

TOEIC není jediným testem vytvořeným organizací ETS. ETS stojí taky za testem TOEFL (pro akademickou angličtinu), SAT (pro americké studenty středních škol), GRE (pro americké studenty vysokých škol) a za mnoha dalšími americkými státními zkouškami pro studenty základních a středních škol. ETS je obrovská organizace a odhaduje se, že na celém světě ročně zrealizuje více než 50 milionů testů. TOEIC ETS každý rok absolvují miliony lidí.