British Council a Cambridge

Organizace Cambridge English Language Assessment a British Council spolupracují na IELTS od spuštění testu. Test vytvořili spolu koncem 70. let a původně zpřístupnili IELTS v roce 1980. V té době ho nazývali ELTS (English Language Testing Service). Hodnocení Cambridge English jazyka už měli Cambridge English zkoušky, ale tento nový test měl odrážet nový výzkum v oblasti výuky a používání jazyků v každodenním životě. Záměrem bylo také umožnit reagovat na specifické potřeby univerzit při testování akademických znalostí angličtiny.

V polovině 80. let se Mezinárodní rozvojový program australských univerzit a vysokých škol připojil k British Council a Cambridge při redesignu a opětovném spuštění IELTS. Pod současným názvem IELTS bylo uvedeno do života v roce 1989.

British Council je vzdělávací kulturní organizace a registrovaná charita. Kromě společného řízení IELTS spravuje IELTS ve svých anglických školách ve více než 50 zemích. IELTS je možné absolvovat i v mnoha dalších testovacích centrech a školách.

Cambridge English Language Assessment patří pod Univerzitu v Cambridge a zabývá se akademickým designem a strukturou IELTS. Tato nezisková organizace má více než 10 dalších zkoušek z angličtiny pro studenty, jejichž rodná řeč není angličtina, včetně zkoušek z Cambridge English, jakož i specializovaných odborných zkoušek. Cambridge English se podílela na vývoji Společného evropského referenčního rámce pro jazykové znalosti (CEFR) a sladila ho s IELTS.